Znajdź najnowsze pożyczki pozabankowe bez bik

Pożyczki pozabankowe bez bik a wypłacalność klienta

Pożyczki pozabankowe swoją ogromną popularność zawdzięczają wielu czynnikom. Jednym z nich jest to, że firmy pożyczkowe nie wymagają od klientów wysokiej zdolności kredytowej – a z tym akurat aspektem wielu Polaków ma w dzisiejszych czasach niemały

problem. Powodują to niskie zarobki mające się nijak do cen obowiązujących w sklepach, na stacjach benzynowych etc.
Budżet statystycznego gospodarstwa domowego w naszym kraju potrzebuje zatem wsparcia, a nie zawsze może je otrzymać od banku, do tego potrzebna jest wysoka zdolność kredytowa. Niemniej jednak decydując się na pożyczkę pozabankową, trzeba mieć świadomość, iż podobnie jak w przypadku kredytu, podpisanie umowy oznacza między innymi zobowiązanie się do uiszczania rat w terminie (zgodnie z harmonogramem spłaty). To oznacza, że w budżecie trzeba mieć zabezpieczone środki na ten cel. Opóźnienia są karane dodatkowymi opłatami w postaci karnych odsetek. W przypadku pożyczek pozabankowych o tyle dobre jest to, że terminy uiszczania kolejnych rat można dopasować do własnych możliwości – dobre i szanujące klientów firmy nie robą z tym żadnego problemu, grafik spłaty jest w każdym przypadku ustalany indywidualnie.

Dzięki temu osoby z niskimi dochodami łatwiej mogą sobie poradzić ze spłatą zobowiązania. W bankach tego typu ustalenia nie wchodzą w rachubę – pewne rzeczy zostają kredytobiorcom narzucone odgórnie i nie ma niestety innego wyjścia jak dostosowanie się do nich. Oczywiście, szalenie istotne jest w tym momencie to z jaka firmą pożyczkową zawierana jest umowa.

Pożyczki pozabankowe bez zaświadczeń a odpowiedzialność za własne decyzje

Powszechna dostępność pożyczek pozabankowych jest przez jednych traktowana jako zaleta, przez innych zaś – jako wada. Należy w tym momencie zwrócić uwagę na to, że firmy pożyczkowe są nastawione na innych odbiorców aniżeli banki – są to w głównej mierze osoby nie posiadające wysokiej zdolności kredytowej czy pozytywnej historii finansowej w Biurze Informacji Kredytowej, co zamyka im drogę do kredytów.

Tak więc siłą rzeczą nie wchodzą tu w rachubę wymagania na takim samym poziomie co i w bankach – nikt by z pożyczek pozabankowych nie chciał w takim układzie korzystać. Pod kątem tych usług kierowane są niekiedy zarzuty, że dzięki łatwemu do nich dostępowi mnóstwo osób wpędza się w finansowe kłopoty. Czy rzeczywiście tak jest? Przede wszystkim trzeba powiedzieć sobie jasno – do korzystania z jakichkolwiek usług finansowych nikt nikogo nie zmusza. W każdym przypadku jest to dobrowolna, indywidualna decyzja, którą pożyczkobiorcy podejmują wyłącznie we własnym zakresie. Jakimi przesłankami się przy tym kierują – to ich prywatna sprawa.

Za swoje decyzje sami ponoszą odpowiedzialność, a złożenie podpisu na umowie pożyczkowej jest właśnie wyrażeniem zgody na wzięcie na siebie takowej odpowiedzialności. Problemem jaki się przy tej okazji często pojawia jest zła ocena swych możliwości finansowych. Ludzie mają tendencję do ich wyolbrzymiania, mówią sobie, że „jakoś to będzie”, a potem mają pretensje do wszystkich, gdyż nie radzą sobie z płaceniem rat. Nierzadko też nie chce się im czytać umów lub robią to bardzo pobieżnie.

Gdzie szukać informacji o pożyczkach pozabankowych dla zadłużonych?

Decydując się na pożyczkę pozabankową, powinniśmy sobie uzmysłowić, że kluczową w tym momencie kwestią jest wybór oferty. Tych zaś na rynku funkcjonuje sporo, a to powoduje, że mamy wiele dylematów i wątpliwości. Bardzo ważne jest zatem przeprowadzenie stosownych analiz oraz porównań, przy czym często pada tutaj pytanie o to, gdzie szukać potrzebnych informacji?

Oczywiście w Internecie – to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat pożyczek pozabankowych. Zacząć należy od odwiedzenia stron tych firm, których usługi najbardziej nas interesują. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na taką kwestię jak możliwość skontaktowania się z konsultantem – czy to w formie elektronicznej, czy przez telefon. Jeżeli firma posiada swoje naziemne oddziały, nie zaszkodzi zastanowić się nad złożeniem osobistej wizyty w którejś z nich. Oprócz tego trzeba również zajrzeć na kilka innych stron poświęconych tematyce pożyczkowej – sporo cennych wskazówek można znaleźć na forach, gdzie ludzie dzielą się własnymi doświadczeniami z innymi. Na firmowych witrynach na próżno pewnych informacji szukać. Jeśli przeważają negatywne wypowiedzi na temat jakiejś firmy, dobrze jest to mieć na uwadze.

Informacji na temat pożyczek pozabankowych mogą nam także udzielić doradcy finansowi. Spotkanie z taką osobą nie będzie nas kosztować nic poza poświęconym na to czasem – niewykluczone, że nie okaże się on stracony. Przy wyborze pożyczki zawsze trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem, uwzględniając jednocześnie własne oczekiwania oraz finansowe możliwości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*