Pożyczki bez badania w biurze informacji kredytowej

Produkty finansowe a odpowiedzialność – Są sytuacje, gdy człowiek nie posiada przysłowiowego grosza przy duszy, ale za to ma w perspektywie pokaźny wydatek (na przykład zorganizowanie świąt Bożego Narodzenia). Tego typu sytuacje są w szczególności uciążliwe dla osób, które niezbyt dużo zarabiają. Ich zdolność kredytowa nie jest wysoka, nie ma zatem szans, by dostać kredyt w banku. podobnie sprawa wygląda w sytuacji, gdy ktoś nie ma idealnej historii finansowej w Biurze Informacji Kredytowej – a to też stoi na przeszkodzie do korzystania z usług bankowych. Takich osób w naszym kraju niestety systematycznie przybywa.

Coraz więcej spośród nich w pożyczkach pozabankowych upatruje ostatniej deski ratunku. Pożyczki pozabankowe charakteryzują się między innymi tym, że dostęp do nich jest łatwy. Wynika to z faktu, że firmy pożyczkowe nie przeprowadzają weryfikacji w BIK. To oznacza, że pożyczkę może z powodzeniem otrzymać zarówno świetnie zarabiająca osoba, jak i ta, która znajduje się w gorszej sytuacji materialnej, ma długi etc.

Tutaj można też poczytać o tym, że dla zadłużonych istnieje taka opcja jak pożyczka konsolidacyjna bez sprawdzania bik i może z niej skorzystać każdy.

Można się zetknąć z opiniami, że powszechny dostęp do usług świadczonych przez firmy pożyczkowe nie jest wcale zaletą, a wręcz przeciwnie – wadą, ponieważ pieniądze pożyczają nie zawsze odpowiedzialne osoby. Trudno się z tym w pewnej mierze nie zgodzić, ale dokładnie to samo odnieść można do produktów bakowych takich jak kredyty, debety na kontach czy karty kredytowe. Jeśli ktoś nie umie gospodarować pieniędzmi, to tak na dobrą sprawę nie ma żadnego znaczenia od jakiej instytucji będzie je pożyczał.

One thought on “Pożyczki bez badania w biurze informacji kredytowej

  1. Usługi konkurencyjne dla kredytów
    Pożyczki gotówkowe bez BIK (czyli bez sprawdzania wnioskodawców w Biurze Informacji Kredytowej) stały się w przeciągu kilku ostatnich lat prawdziwym hitem na rynku usług finansowych. Banki nie są już obecnie monopolistami, jeśli chodzi o pożyczanie pieniędzy, konkurują z nimi – z dobrymi zresztą rezultatami – firmy pożyczkowe.
    Poważnym argumentem przemawiającym na korzyść tychże firm jest to, że wszelakie formalności można załatwić można w przeciągu jednego tylko dnia, co w przypadku ubiegania się o jakikolwiek kredyt nie jest możliwe. Pożyczki pozabankowe na atrakcyjności zyskały w oczach klientów w głównej mierze dzięki temu, że banki znacząco zwiększyły wymagania wobec osób ubiegających się o kredyty. Przeciętnie zarabiający ludzie nie są w stanie tym kryteriom sprostać, a przecież każdy ma jakieś potrzeby, do zaspokojenia których potrzebuje dodatkowej gotówki. Warunki umowy z firmą pożyczkową można negocjować. Chodzi w tym momencie przede wszystkim o opracowanie terminarza spłaty. W tych kwestiach firmy pozabankowe wykazują się dość dużą elastycznością, mając na uwadze realne możliwości finansowe swoich klientów.
    Oferowane przez nie pożyczki bazują na obniżonych wymaganiach, więc niska zdolność kredytowa czy niezbyt dobra historia w Biurze Informacji Kredytowej nie stanowią tu jakiejś przeszkody. Ofert tych jest na rynku na tyle dużo, że każdy bez problemów znajdzie coś interesującego dla siebie. Trzeba tylko dokładnie przeanalizować to, co jest dostępne i na jakich zasadach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*