Pilnie potrzebuję gotówki

Realizacja marzeń dzięki pożyczkom pozabankowym.
Wszyscy mamy jakieś marzenia, które pewnego dnia chcielibyśmy zrealizować. W wielu przypadkach jest to jednak niemożliwe, ponieważ wiąże się to dość dużymi kosztami – a na takie wydatki zwykle nas nie stać. Często mamy poczucie, że ciężko pracujemy, a niewiele z tego mamy dla siebie, ponieważ chcąc nie chcąc, na codzienne życie musimy wydawać coraz więcej pieniędzy. Wiele swoich planów odkładamy zatem na bok, po cichu licząc na to, że być może nadejdzie taka chwila, że uda się nam je wdrożyć w praktykę.

Wielu spośród nas nie chce jednak czekać – bo być może się uda, a być może nie. Zapada zatem decyzja o podjęciu pewnych działań. Jako, że nie zawsze istnieje opcja skorzystania z usług bankowych, w pożyczkach pozabankowych mnóstwo osób upatruje sposobów na realizację własnych marzeń. Warunek jest jednak taki, że trzeba być w pełni świadomym swoich możliwości i ograniczeń finansowych. Podobnie jak i kredyt, tak i pożyczka pozabankowa musi zostać spłacona w wymaganym terminie. Inaczej trzeba być przygotowanym na poniesienie konsekwencji – niestety, do przyjemnych one należeć nie będą.

W innym tekście można znaleźć różne pomysły i porady na to jak pilnie zdobyć gotówkę na już i jak korzystać z pożyczek pozabankowych.

Trzeba rzecz jasna nie tylko mierzyć siły na zamiary, ale również i dokonać trafnego wyboru firmy pożyczkowej. Oferty poszczególnych firm różnią się między sobą pod praktycznie każdym względem. Kluczową sprawą są w tym momencie koszty, przy czym należy zwracać uwagę na rozmaite dodatkowe opłaty, od których w dużym stopniu uzależniony jest ostateczny koszt zobowiązania (przykładowo opłaty za przedłużenie okresu spłaty pożyczki).

3 thoughts on “Pilnie potrzebuję gotówki

  1. Na szczęście lub niestety (zależy z której strony spojrzeć) dla takich zdesperowanych istnieją parabanki, które oczywiście bardzo chętnie pożyczą niezbędną ilość gotówki, ale przy okazji nieźle sobie za to policzą. Prowizje w takich firmach są naprawdę ogromne, więc trzeba się liczyć z tym, że za taką szybką pożyczkę będzie trzeba odpowiednio zapłacić.

  2. Nagła potrzeba finansowa – skąd wziąć pieniądze? Są w życiu sytuacje, kiedy gotówki potrzebujemy od ręki. Jakie mamy opcje w takich okolicznościach? Możemy zwrócić się do rodziny z prośbą o wsparcie, ale w tym przypadku niestety dość często sprawdza się stare powiedzenie, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach. Poza tym nierzadko jest tak, że nawet jeśli jest chęć pomocy, to brakuje możliwości. Następna opcja to bank – wydawać by się mogło, nic prostszego tylko złożyć wniosek o kredyt gotówkowy. Ale to też nie jest takie oczywiste – kredyty nie są dostępne dla wszystkich.

    Wszystko jest w porządku, jeżeli dobrze zarabiamy i wszystkie wierzytelności spłacamy w terminie. Wtedy nie musimy się obawiać ani o noty w Biurze Informacji Kredytowej, ani też o to, że nasza zdolność kredytowa zostanie uznana za niewystarczającą. Jak jednak doskonale wiadomo, nie wszyscy ten komfort mają. Wielu spośród nas musi na co dzień borykać się z mniejszymi bądź większymi kłopotami natury finansowej – i nie ma nawet mowy o kredycie, jeśli jest oczywiste, że nie podoła się bankowym wymaganiom.

    Pozostaje zatem chwilówka – szybka pożyczka pozabankowa, którą dostaniemy bez wnikania w naszą historię finansową, a jedynie po okazaniu dowodu osobistego. Pamiętajmy przy tym, że tego rodzaju zobowiązanie ma charakter krótkoterminowy, więc na oddanie długu nie będziemy mieć zbyt wiele czasu, maksymalnie do miesiąca. Zwracajmy także uwagę na warunki umowy pożyczkowej. Na pewno trzeba przejrzeć przynajmniej kilka ofert, zanim wybierze się tą dla nas najlepszą.

  3. Pilnie potrzebuję pożyczki 3000 zł. Jestem samotną matką, nie mam stałej pracy, moje dziecko jest niepełnosprawne i wymaga stałej rehabilitacji. NFZ nie chce sfinansować turnusu rehabilitacyjnego, a na to potrzeba prawie 3 tysiące. Pracuję dorywczo, mogłabym spłacać co miesiąc. Jednak w żadnym banku nie chcą mi dać pożyczki. Czy są jakieś firmy czy instytucje, które mogłyby mi pomóc? Bardzo proszę o informację. Halina – Kraków

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*