Łatwo dostępne pożyczki pozabankowe

Jak się kończy nieumiejętne gospodarowanie pieniędzmi?
Nieumiejętne gospodarowanie pieniędzmi to najczęstsza przyczyna popadania w finansowe tarapaty. Mnóstwo ludzi nie potrafi realnie ocenić własnych możliwości w tym zakresie, co kończy się na tym, że wydają więcej pieniędzy niż rzeczywiście stać ich na to. Z tym wiąże się również niewłaściwe podejście do rozmaitych produktów finansowych takich jak pożyczki, kredyty czy karty kredytowe.

Wielu osobom wydaje się, że z takich rzeczy mogą korzystać bez ograniczeń, bo przecież jakość poradzą sobie ze spłatą. Raz się to udaje, innym zaś razem niekoniecznie. Jeśli ktoś znajdzie się już w naprawdę podbramkowej sytuacji, wychodzi z założenia, że dostanie w banku kredyt i pospłaca długi. Nie jest to tymczasem wcale takie proste jak mogłoby się wydawać. Banki stosują bardzo zaostrzone kryteria przy rozpatrywaniu wniosków, więc ktoś, kto siedzi po uszy w długach nie powinien oczekiwać cudu. Kredytu nie dostanie. Czy ma alternatywę? Owszem – jest nią pożyczka pozabankowa. Firmy pożyczkowe nie mają w zwyczaju wnikać w materialną sytuację potencjalnych klientów – nie sprawdzają ich w BIK, nie wymagają również od nich zaświadczeń o wysokości i źródle zarobków.

Zobacz jeszcze gdzie pożyczają pieniądze zadłużeni i jeśli również potrzebujesz gotówki to także spróbuj tam pożyczyć.

Z tego też względu pożyczki pozabankowe są łatwo dostępne i można po nie sięgnąć w każdej praktycznie chwili. Jednakże osoby bardzo mocno zadłużone powinny dobrze przemyśleć to czy rzeczywiście stać je na zaciągniecie kolejnego zobowiązania – każdy musi się sam nad tym zastanowić i podjąć decyzję, której konsekwencje będzie później ponosił.

3 thoughts on “Łatwo dostępne pożyczki pozabankowe

 1. Niestety ludzie nie potrafią zupełnie gospodarować pieniędzmi. Jak tylko się do nich dorwą to od razu szastają nimi na lewo i prawo… aż ich nie wydadzą do końca. A potem wraca szara rzeczywistość i trzeba zacząć spłacać zobowiązania, a z tym zwykle jest już gorzej i zaczyna się wielki lament

 2. Pożyczki pozabankowe – garść ogólnych informacji. Gdzie dostanę pożyczkę nie w banku.
  W pożyczkach pozabankowych wiele osób upatruje sposobu na rozwiązanie swoich problemów finansowych. Pożyczka taka pozwala nie tylko uporać się z zaległymi należnościami, ale również zrealizować wiele planów, które zawsze trzeba odkładać z uwagi na brak dosiecznej ilości pieniędzy. Poszczególne instytucje pozabankowe udostępniają swe oferty na różnych warunkach, dlatego też podjęcie ostatecznej decyzji powinno być poprzedzone wnikliwą analizą oraz porównaniami.
  Warto w tym celu sięgnąć po kalkulatory finansowe, które pozwalają oszacować wysokość rat w zależności od kwoty zobowiązania oraz długości okresu spłaty. Dzięki tym narzędziom można się również zorientować w kosztach pożyczki – a na te składa się nie tylko oprocentowanie, ale także szereg innych opłat. Dla osób, które nie zarabiają dużo bądź posiadają negatywną historię w Biurze Informacji Kredytowej pożyczka pozabankowa często stanowi ostatnią deskę ratunku. Dostęp do tej formy finansowego wsparcia nie jest utrudniony – tego natomiast nie można powiedzieć o kredytach, które są przyznawane przez banki jedynie klientom z wysoką zdolnością kredytową.
  Atutami pożyczek pozabankowych są ponadto uproszczone formalności, szybka decyzja w sprawie wniosku czy elastyczny harmonogram spłaty uwzględniający realne możliwości pożyczkobiorcy. Poza tym firm pożyczkowych działa na rynku więcej niż banków, co decyduje o szerszym dostępie do świadczonych przez nie usług. Z pożyczek pozabankowych korzystać mogą zarówno osoby fizyczne, jak i klienci instytucjonalni.
  Tadeusz Opole

 3. Wychowuję samotnie dwójkę dzieci, żyję z alimentów i pracy dorywczej, bo w Białymstoku ciężko o stałą pracę. Muszę wymienić bojler centralnego ogrzewania, a nie mam na tyle oszczędności, żeby zapłacić od razu. Dlatego szukam pożyczki. Czy mam gdzieś jakąś szansę ją otrzymać na niski procent?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*