Jak wyjść ze spirali kredytowej

Spirala długów a pożyczka pozabankowa. Spirala długów – o tym zjawisku słyszy się ostatnimi czasy bardzo często. Obecnie popaść w nią nie jest wcale trudno. Ludzie zaciągają rozmaite zobowiązania, po czym okazuje się, że z ich spłaceniem jest kłopot. Aby więc oddać dług, biorą kolejny kredyt i tak w kółko. Wielu osobom, które znalazły się w takiej właśnie sytuacji przychodzi do głowy pomysł skorzystania z pożyczki pozabankowej – ostatecznie przecież zdolność kredytowa w którymś momencie się wyczerpuje i bank mówi „nie”.

Czy pożyczka pozabankowa jest wówczas dobrym pomysłem? Na pewno nie jest to złe rozwiązanie – pod warunkiem jednak, że pożyczkobiorca ma do tego tematu racjonalne podejście i potrafi chłodnym okiem ocenić swoje możliwości finansowe. Niestety, ludzie z tym często mają problem. Wydaje się im, że skoro nie pożyczają pieniędzy od banku, to nawet i drobne opóźnienia w spłacie będą tolerowane. Nie jest to oczywiście prawdą – firma pożyczkowa to nie instytucja charytatywna, która na takie rzeczy będzie przymykać oczy. Firmy pożyczkowe także dysponują rozmaitymi narzędziami służącymi do ściągania należności – mają podpisane umowy z firmami windykacyjnymi.

Zobacz też inny temat – jak i gdzie można szybko pożyczyć na wczasy zarówno w Polsce jak i za granicą.

Trzeba się więc poważnie zastanowić czy kolejna rata nie będzie dla domowego budżetu przysłowiowym gwoździem do trumny. Na początek trzeba też koniecznie przyjrzeć się swoim finansom i wyeliminować zbędne wydatki, a niektóre ograniczyć. Gdy ma się spore długi, trzeba zaciskać pasa i z wielu rzeczy rezygnować, by jak najszybciej wyjść na prostą i stanąć na nogi.

One thought on “Jak wyjść ze spirali kredytowej

  1. jestem rolnikiem izalegam w biku ponieważ mam problem z spłatą rat i potrzebuję około 250000 tys. na spłatę i powiększenie produkcji co pozwoli mi zwiększyć zyzki i odbudowac płynnośc finansową bardzo proszę o szybki kontakt jezeli są szanse na uzyskanie takiej kwoty

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*