Jak wyjść z kłopotów finansowych

Finansowe trudności a pożyczka pozabankowa – Spłacanie różnego rodzaju wierzytelności to dla znakomitej większości z nas chleb powszedni. Przychodzi nam to jednak z coraz większym trudem z uwagi na rosnące koszty utrzymania, które niestety nie są proporcjonalne do naszych zarobków. Nasze zadłużenie zatem rośnie, a wielu spośród nas popada w niebezpieczną spiralę zadłużenia. To niczym błędne koło, z którego bardzo trudno jest się wyplątać.

Nie jest to możliwe bez zaangażowania pewnych środków finansowych – jak dużych, to już zależy od tego w jakiej sytuacji się znajdujemy. Najczęściej jednak potrzebujemy wówczas większych kwot i w tym miejscu pojawia się nie lada dylemat – skąd wziąć pieniądze? Znajdując się w takich właśnie okolicznościach, nie mamy na dobrą sprawę po co iść do banku i prosić o kredyt, ponieważ warunkiem jego otrzymania jest między innymi posiadanie wysokiej zdolności kredytowej. Im zaś więcej wierzytelności mamy do spłacenia, tym niższa jest nasza zdolność kredytowa – zatajanie jakichkolwiek informacji przed bankiem mija się z celem, ponieważ tego typu danych nie da się po prostu ukryć.

W poprzednim wątku pisaliśmy i doradzaliśmy na temat jak szybko i skutecznie pozbyć się długów jakich narobiliśmy do tej pory w bankach.

Pomocna w rozwiązaniu trudności może się okazać pożyczka pozabankowa, ale jedynie wtedy, kiedy naprawdę dobrze zastanowimy się nad sensem jej zaciągania. Pamiętajmy – to kolejne zobowiązanie, które z naszej strony wymagać będzie ogromnej dyscypliny i systematyczności. Jeśli czujemy się na tyle pewnie, że sobie poradzimy ze spłatą, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie. Grunt to tylko wybrać odpowiednią ofertę, która możliwie jak najlepiej będzie dopasowana do naszych potrzeb.

3 thoughts on “Jak wyjść z kłopotów finansowych

 1. Zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi
  Instytucjami finansowymi, od których możemy pożyczać pieniądze są nie tylko banki. W naszym kraju działalność prowadzi bardzo wiele firm pożyczkowych. Ich usługi cieszą się systematycznie rosnącym zainteresowaniem, co w gruncie rzeczy jest jak najbardziej zrozumiałe. W dzisiejszych czasach nie da się żyć bez finansowego wsparcia ze źródeł zewnętrznych – przeciętny Polak spłaca przynajmniej jeden kredyt.
  Jednakże banki nie są obecnie wcale takie chętne do przyznawania kredytów – deklarują oczywiście coś zupełnie innego, ale fakty są takie, że wiele osób zostaje odprawionych z kwitkiem, ponieważ nie spełniają wygórowanych wymagań. Otrzymanie kredytu jest uzależnione od sprostania rygorystycznym kryteriom, przy czym te najważniejsze dotyczą zdolności kredytowej oraz historii finansowej. Z jednym i drugim Polacy mają niemałe trudności, stąd też droga do bankowych usług jest dla nich często zamknięta. Całą sprawę komplikują dodatkowo koszty utrzymania. Są one bardzo wysokie, ludzie więc mają niemałe problemy z tym, aby związać koniec z końcem.
  Zwracają się zatem do pozabankowych instytucji finansowych przyznających pożyczki gotówkowe bez wnikania w kwestie związane ze zdolnością kredytową oraz historią finansową (brak weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej). Niski próg wymagań oraz zredukowane do najbardziej niezbędnego minimum formalności to najważniejsze czynniki decydujące o tym, że zainteresowanie pożyczkami pozabankowymi jest tak duże. Świadczy ono również o ogromnym popycie na tego rodzaju usługi.
  Marian Kołobrzeg

 2. Moim zdaniem pierwszym krokiem na wyjście z kłopotów jest zaciśnięcie pasa. Każdy z nas ma jakieś swoje przyjemności, które kosztują, często niemałe pieniądze. Warto chociaż na chwilę z nich zrezygnować, żeby pozbyć się innych problemów finansowych. A to może się w przyszłości odwdzięczyć tym, że znów będzie nas na te przyjemności stać. Trochę brutalna metoda, ale może okazać się skuteczna.

 3. Witam? Czy może ktoś zna jakiś sposób jak pozbyć się kłopotów finansowych? Od długiego czasu jestem na minusie i za nic nie potrafię odbić się od dna. Wydatki wciąż rosną, dochody niestety nie. Niespłaconych długów jeszcze nie mam ale to kwestia czasu. Wciąż staram się na bieżąco płacić rachunki i raty ale boję się że wkrótce zaczną się zaległości… Jak sobie z tym poradzić? Pomocy!!!
  Marian, Zakopane

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*