Pożyczka na wakacje i wczasy nie z banku

Wakacyjny wyjazd a kwestie finansowe – Polacy coraz częściej swoje urlopy spędzają w miejscu zamieszkania. Zorganizowanie wyjazdu wakacyjnego – zwłaszcza rodzinnego – to ogromne wyzwanie finansowe. Przy obecnych kosztach utrzymania wygospodarowanie środków na ten cel jest dla statystycznego Kowalskiego niemożliwe do zrealizowania.
Co więcej, najczęściej nie ma też z czego odkładać co miesiąc przysłowiowych paru groszy, ponieważ wszystko idzie na bieżące wydatki.

Sporo osób pogodziło się już ze swoim losem – od kilku czy kilkunastu nawet lat w ogóle niczego nie planują, ponieważ wiedzą doskonale, że i tak nic z tego nie wyjdzie. Są jednak i tacy, którzy takiego właśnie stanu rzeczy mają serdecznie dość. Wolą pożyczyć pieniądze i spłacać dług przez następny rok, ale przynajmniej odpocząć i – jak to się mówi – mieć coś z życia dla siebie. Skąd pożyczyć pieniądze? W tym zakresie są trzy podstawowe opcje, a mianowicie rodzina, bank i pozabankowa instytucja finansowa. Jeżeli chodzi o dwa pierwsze rozwiązania, nie zawsze jest możliwość, by z nich skorzystać. Dla niektórych zapożyczanie się u rodziny to wstydliwa sprawa, zaś otrzymanie kredytu jest uwarunkowane spełnieniem wielu wygórowanych wymagań stawianych przez banki.

W wcześniejszych artykułach na łamach naszego serwisu rozważaliśmy na temat czy na wycieczkę pożyczyć z banku czy parabanku? Sprawdź i sam zadecyduj którą opcję wybrać.

Pożyczkę pozabankową można tymczasem dostać praktycznie od ręki i bez zbędnych formalności. Dobra decyzja, jeśli chodzi o wybór firmy pożyczkowej plus rozsądne podejście do korzystania z usług finansowych to połączenie gwarantujące, iż zobowiązanie nie okaże się kulą u nogi.

One thought on “Pożyczka na wakacje i wczasy nie z banku

  1. Każdy z nas potrzebuje raz na jakiś czas odpoczynku z dala od swego miejsca zamieszkania, pracy i codziennych kłopotów. Najlepiej zatem wyjechać gdzieś na wakacje, lecz pojawia się tutaj pewne „ale”. Chodzi mianowicie o to, że na to potrzebne są pieniądze – i to niemałe, zwłaszcza wówczas, gdy chcemy zabrać ze sobą rodzinę. Większość z nas przywykła już do spędzania od lat urlopów w domach. Nie wszyscy mają na tyle wysokie dochody, że bez problemu mogą odkładać sobie co miesiąc jakąś sumę.
    Wszystko idzie na bieżące wydatki. Czy można temu w jakiś sposób zaradzić? Rzecz jasna ciężko jest znaleźć lepiej płatną posadę – wiadomo bowiem jaka sytuacja panuje na naszym rodzimym rynku pracy. Nie zawsze też można dostać w banku kredyt – niezbyt wysoka zdolność kredytowa czy wcześniejsze problemy z płaceniem rat w terminie skutecznie mogą nam to utrudniać. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym czy są jakieś inne możliwości, pamiętajmy o licznych instytucjach pozabankowych, z których usług korzysta obecnie bardzo wielu Polaków.
    Ofert pożyczkowych na rynku pozabankowych funkcjonuje mnóstwo, więc jeśli znajdziemy taką, która będzie najbliższa naszym oczekiwaniom, możemy zacząć spokojnie planować wakacje. Żadna z firm pożyczkowych nie będzie wnikać w to, na co zamierzamy przeznaczyć pozyskaną w ramach pożyczki gotówkę – czy będzie to wakacyjny wyjazd, czy jakikolwiek inny cel. Musimy tylko pamiętać o tym, by przy wyborze pożyczki pozabankowej kierować się racjonalnymi przesłankami, mając na względzie nasze realne możliwości.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*