Pomoc w rozwiązywaniu finansowych problemów

Czy pożyczka pozabankowa może pomóc w rozwiązaniu problemów finansowych? Ludzie dość często zadają sobie takie pytanie – i nie dzieje się tak bez powodu. Statystyczny mieszkaniec naszego kraju musi borykać się z kłopotami materialnymi. Pieniędzy w portfelach niestety nie przybywa, a ceny nieustannie rosną. To, że ktoś przykładowo ma pracę na etat wcale nie oznacza, że żyje mu się dobrze. Mnóstwo Polaków otrzymuje najniższe krajowe wynagrodzenie, a niejednokrotnie są to nawet i mniejsze pensje.

W takim układzie nie jest wcale łatwo związać koniec z końcem. Czasami zabraknie 200 złotych, żeby dotrwać do kolejnej wypłaty, a najgorzej jest wtedy, kiedy pojawiają się niespodziewane wydatki – mają do siebie to, że lubią zaskakiwać w najmniej oczekiwanych momentach. W takich okolicznościach pożyczka pozabankowa rzeczywiście może nam pomóc – pod warunkiem, że dobrze wybierzemy ofertę. Należy się wystrzegać zawierania umowy z pierwszą lepszą firmą pożyczkową. Zresztą, czy chcąc zaciągnąć kredyt, idziemy do obojętnie którego banku?

Więcej informacji o tym jak łatwo można wyjść z długów znajdziesz w poprzednich naszych artykułach i być może znajdziesz tam pomoc dla siebie.

Oczywiście nie – więc dokładnie w ten sam sposób podejdźmy do kwestii zaciągania pożyczek pozabankowych. Jeżeli dzięki nim chcemy zrealizować również i inne cele – jak chociażby zakup samochodu czy remont mieszkania, trzymajmy się dokładnie tej samej zasady. Musimy wiedzieć, na co konkretnie są nam potrzebne pieniądze, ile ich potrzebujemy i w jakim terminie będziemy w stanie spłacić dług. Nigdy nie przeceniajmy swoich możliwości, bo może mieć to dla nas niefortunny finał.

4 thoughts on “Pomoc w rozwiązywaniu finansowych problemów

 1. Pożyczka pozabankowa sposobem na pozbycie się długów.
  Posiadanie rozmaitych zobowiązań kredytowych nie jest dla nas czymś nadzwyczajnym. Bez kredytów większość z nas nie byłaby w stanie zrealizować marzeń o własnym mieszkaniu czy samochodzie, kredyty ułatwiają wiele rzeczy. Wszystko jest w porządku, dopóki terminowo opłacamy raty, ale niekiedy mamy z tym trudności. O te w dzisiejszych czasach łatwo – raty kredytów drożeją, koszty utrzymania też stale idą w górę, tylko nasze wynagrodzenia nie ulegają zmianie.
  Poza tym każdy z nas może stracić pracę, a tym samym źródło dochodów, nie wspominając już o innych sprawach jakie niespodziewanie mogą się przytrafić. Można wówczas oczywiście negocjować z bankiem obniżenie rat, ale nie zawsze takie rozmowy są uwieńczone sukcesem. Warto zatem wówczas pomyśleć o innych rozwiązaniach, dzięki którym można wybrnąć z opresji. Jednym z tych sposobów są pożyczki pozabankowe. Coraz więcej osób korzysta z nich właśnie po to, by skonsolidować swoje długi. Bardzo wiele firm pożyczkowych oferuje swoim klientom taką możliwość.
  Pożyczka pozabankowa na cele konsolidacyjne jest zobowiązaniem opiewającym zwykle na dość wysoką kwotę, dlatego też są tutaj wymagane pewnego rodzaju zabezpieczenia (w przeciwieństwie chociażby do chwilówek, które otrzymać można jedynie na dowód osobisty). Jakiego rodzaju są to zabezpieczenia – to już zależy od firmy pożyczkowej. W wielu przypadkach najbardziej pożądany jest zastaw hipoteczny oraz poręczyciele. Ofertę należy wybierać z rozwagą, mając na względzie swoje własne możliwości.
  Grzegorz Koszalin

 2. stare długi ciągną się za mną od wielu wielu lat i już praktycznie straciłam nadzieję na to że kiedykolwiek uda mi się z nich jakoś wyjść obronną ręką. Wszystko zaczęło się wtedy , gdy mój były mąż nabrał wszystkiego co się da na raty i potem po prostu nas zostawił dla innej i to młodszej kobiety. Teraz mam do spłacenia prawie 15 tys. zł w różnych bankach bo komornik nie ma co mojemu mężowi zajmować i nachodzi już tylko i wyłącznie mnie. Błagam o pomoc i proszę o jakieś porady od ludzi którzy wiedzą jak inni wychodzą ze swoich poprzednich długów.

 3. Niestety od starych długów się nie ucieknie… Prędzej czy później trzeba je spłacić, bo nikt nam tego nie podaruje. Wiadomo, najlepszym sposobem jest żeby się nie zadłużać, ale czasem trzeba pożyczyć pieniądze na jakąś inwestycję, remont, zakup itp., jednak ważne jest to żeby nie robić tego bezmyślnie.

 4. Próbuję wszelkimi możliwymi metodami pozbyć się zadłużenia, ale kończy się na tym, że spłacam jeden dług kolejnym i tak się to ciągnie… Już tracę nadzieję, że kiedykolwiek wyjdę z zadłużenia. Może coś źle robię? Podpowiedzcie mi co robić, żeby ułatwić sobie życie?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*