Firmy pozabankowe udzielające pożyczek bez bik

Dlaczego sięgamy po pożyczki pozabankowe?

Dlaczego coraz częściej sięgamy po pożyczki pozabankowe? Powód jest bardzo prosty – ponieważ banki nie chcą przyznawać nam kredytów, a są niekiedy takie sytuacje, że bez dodatkowego wsparcia finansowego nie jesteśmy sobie w stanie poradzić. Nie byłoby żadnego problemu, gdyby nasze dochody były satysfakcjonujące – tymczasem kształtują się  one na takim poziomie, który umożliwia nam dotrwanie do kolejnej wypłaty.

Lwia ich część jest bowiem przeznaczana na opłacenie rachunków i zakup żywności. Zresztą, nawet i nieźle zarabiające osoby nie wszystkie przedsięwzięcia realizują wyłącznie nakładem własnych środków – klasyczna sytuacja to zakup mieszkania. Z tym, że jeśli ktoś otrzymuje wysokie wynagrodzenie, to idzie pożyczyć pieniądze do banku – jego zdolność kredytowa z pewnością nie będzie pozostawiać jakichkolwiek zastrzeżeń. Większość z nas musi natomiast zadowolić się innymi rozwiązaniami – takimi jak właśnie pożyczka pozabankowa. Warto zwrócić przy okazji uwagę na to, że wśród licznych ofert w zakresie pożyczek pozabankowych możliwe jest znalezienie takiej, która pod względem finansowym prezentuje się naprawdę bardzo korzystnie.

Trzeba tylko dobrze poszukać, chociaż to zajmuje trochę czasu. z drugiej strony warto go na ten cel poświęcić. Jak by nie patrzeć, w rachubę wchodzi tutaj finansowe zobowiązanie, które z naszej strony będzie wymagać dotrzymywania pewnych terminów. To duża odpowiedzialność, więc tym bardziej powinniśmy unikać narażania się na ponoszenie zbędnych kosztów.

Podstawowe źródło wiedzy o pożyczkach pozabankowych

Podstawowym źródłem wiedzy na temat pożyczek pozabankowych jest obecnie Internet. Jeżeli zainteresuje nas reklama jakiejś firmy pożyczkowej, powinniśmy sprawdzić czy instytucja ta posiada swoją stronę www. Na co przy tej okazji powinniśmy zwracać uwagę? Przede wszystkim na to, na ile szczegółowo jest tu zaprezentowana oferta, a także na to czy firma na swój temat podała wyczerpujące dane.

Istotną kwestią jest też częstotliwość aktualizowania witryny – to bowiem mówi wiele na temat podejścia właściciela do tematu. Oczywiście, nie mamy co liczyć na to, że na firmowych stronach znajdziemy negatywne opinie wystawione przez klientów bądź cokolwiek innego, co daną instytucję finansową postawi w nie najlepszym świetle. Dlatego też trzeba pozaglądać również i w inne miejsca – takie jak chociażby rozmaite fora, gdzie ludzie wypowiadają się na temat pożyczek pozabankowych. Opinie innych z pewnością nie raz i nie dwa dadzą nam sporo do myślenia, warto je brać pod uwagę. Innym sposobem na pozyskanie cennych wiadomości jest rozmowa z doradcą finansowym.

Takie osoby są świetnie zorientowane nie tylko w tym, co dzieje się na rynku bankowych usług – nie zaszkodzi z tej wiedzy skorzystać. Tym bardziej, że w natłoku takiej ilości mocno zróżnicowanych ofert wybór tej jednej nie jest łatwą sprawą. Ludzie mają z tym problemy, czego efektem jest podejmowanie niezbyt trafionych decyzji, których konsekwencje trzeba potem ponosić przez jakiś czas. Na pewno przydatne okażą się też rozmaite zestawienia porównawcze, których w sieci nie brakuje.

Nasze zarobki kontra rzeczywistość

Każdy z nas chciałby zarabiać tyle, by nie musieć martwić się o to czy do końca miesiąca wystarczy pieniędzy, czy nie. W tak komfortowej sytuacji znajdują się jednak tylko nieliczni, znaczna większość Polaków ma natomiast problem jak związać koniec z końcem. Nie ma zresztą innego wyjścia – jakoś trzeba sobie radzić, ale przeciętnym mieszkańcom naszego kraju przychodzi to niestety z coraz większym trudem.

Utrzymanie rodziny jest sporym kłopotem – w gruncie rzeczy nie ma się co zatem dziwić, że tyle młodych osób świadomie rezygnuje z posiadania dzieci. Nic nie zapowiada zaś zmian na lepsze, co fatalnie rokuje i dla nas osobiście, i dla przyszłości kraju. Często nie mamy innego wyjścia jak korzystanie z zewnętrznego wsparcia finansowego, przy czym wielu spośród nas nie bierze nawet pod uwagę banków, ponieważ wiadomo, że skorzystanie z ich oferty jest uzależnione od spełnienia szeregu wygórowanych wymagań. Mamy obecnie do dyspozycji liczne firmy pożyczkowe, które nie robią na ogół problemów z pożyczeniem pieniędzy. Tam też właśnie coraz częściej szukamy wsparcia.

Plusem pożyczki pozabankowej jest to, że dostaniemy ją szybko, bez zaświadczeń o zarobkach i bez weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej. Nasza historia finansowa nie ma w tym momencie jakiegoś większego znaczenia, co umożliwia nam korzystanie ze wspomnianych usług również wówczas, gdy znajdujemy się w dość trudnej sytuacji materialnej. Przemyślana pożyczka pozabankowa to dobry i sprawdzony sposób na podreperowanie domowego budżetu.

4 thoughts on “Firmy pozabankowe udzielające pożyczek bez bik

  1. Nie mogę dostać kredytu w żadnym polskim banku ponieważ mam zły bik i muszę jakoś sobie poradzić inaczej. Czy wiecie jaka instytucja pozabankowa nie sprawdza w bazach bik i krd i może pożyczyć szybko gotówkę na przyzwoity procent? Próbowałem w Provident, ale tam wymagana jest zdolność kredytowa i maksymalnie dla stałych klientów mogą pożyczyć 7 tys. zł, a ja potrzebuję 20 tys. zł na 2 lata i niestety nie mam najmniejszej szansy w banku.

    • Szukam korzystnej oferty pożyczki, najlepiej bez sprawdzania w bik i krd, bo moja sytuacja nie jest najlepsza. Chcę kupić dzieciom prezenty pod choinkę stąd moja potrzeba. Może znacie jakąś firmę w Gorzowie Wielkopolskim, która udzieli mi takiej pożyczki na najlepszych warunkach? W końcu najlepszą reklamą są opinie klientów dlatego liczę na waszą pomoc. Pozdro! Romek

  2. Potrzebuję pilnie pożyczyć około 1000 zł. To mi pomoże zorganizować przyzwoite święta, bo z wypłaty nie mam najmniejszych szans. Jedzenie, choinka, prezenty… nawet w najskromniejszej postaci wymagają wydatków. A przecież nie powiem dzieciom, że świąt nie będzie bo mama nie ma pieniędzy. Co mam zrobić? Doradźcie proszę coś…
    Halina, Ząbkowice Śląskie

  3. Jak sprawdzić, która firma pozabankowa dająca pożyczki bez bik jest naprawdę rzetelna i rzeczywiście ma w swojej ofercie konkretne produkty finansowe. Najczęściej wygląda to tak, że ogłaszają się na forach internetowych jakieś szemrane instytucje lub po prostu osoby podszywające się za firmy pozabankowe bez bik i żeby zacząć z nimi jakiekolwiek starania o pożyczkę to trzeba zapłacić z góry jakieś przedpłaty i wysłać im najpierw kasę na wskazane przez nich konto w banku. Ja się na to oczywiście nie godzę jednak chciałbym wiedzieć jak rozpoznać rzetelną instytucję pozabankową, która nie oszukuje klientów i uczciwie udziela pożyczek gotówkowych.
    Zenon Opole

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*