Co zrobić żeby mieć jedną mniejszą ratę kredytu

Gdy raty kredytów stają się problemem. Wielu mieszkańców naszego kraju zaciąga coraz to większe kredyty. Za uzyskane w ten sposób pieniądze kupują mieszkania, samochody, sprzęt AGD i RTV etc. czy spłacają zaciągnięte wcześniej zobowiązania. Wszystko jest w porządku, kiedy spłata wierzytelności idzie zgodnie z planem, raty płacone są w terminach, a banki się nie czepiają. Gorzej jednak zaczyna się dziać, gdy pojawiają się trudności – ich przyczyn może być naprawdę wiele, wystarczy, że bank podniesie oprocentowanie kredytu, a raty automatycznie idą w górę.

Może też wydarzyć się coś znacznie gorszego – na przykład utrata pracy czy obniżenie wynagrodzenia. W takich okolicznościach obniżeniu ulega również zdolność kredytowa – i tu ważna adnotacja, im więcej ktoś ma wierzytelności do spłacenia, tym niższą ma zdolność kredytową (w pewnym momencie po prostu się ona wyczerpuje). Wówczas nie ma co liczyć na to, że bank zgodzi się na przyznanie kredytu konsolidacyjnego – a to sposób na zredukowanie długów. To wielu osób nie zniechęca i szukają innych możliwości, dzięki którym będą mogli chociaż trochę odciążyć domowy budżet. Dlatego też sięgają po pożyczko pozabankowe.

Może warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem jak konsolidacja rat w celu wybrnięcia z pętli kredytowej i spróbować mieć jedną ratę zamiast kilku.

Wcale nie jest prawdą, że musi być ona droższa od kredytu – trzeba jedynie dokładnie przyjrzeć się ofertom firm pożyczkowych, tych zaś na rynku nie brakuje. Należy mieć również pewność, że nie wystąpią jakiekolwiek problemy z płaceniem rat w termonie. Celem konsolidacji jest ułatwianie sobie życia, a nie jego utrudnianie, więc nie wolno lekceważyć własnych możliwości finansowych.

One thought on “Co zrobić żeby mieć jedną mniejszą ratę kredytu

  1. Konsolidacja długów bez udziału banków
    Konsumpcyjny tryb życia idący w parze z rosnącymi kosztami utrzymania powoduje, że nasze finansowe potrzeby stają się coraz większe. Chętnie zatem korzystamy z różnych produktów finansowych jakie można obecnie znaleźć w ofercie banków. Zanim zdążymy się zorientować okazuje się, że mamy na swoim koncie całkiem pokaźne zadłużenie, które zabiera sporą część naszych miesięcznych dochodów.
    W takiej sytuacji zaczynamy zastanawiać się nad skonsolidowaniem naszych długów, co oczywiście w zaistniałych okolicznościach jest jak najbardziej uzasadnionym posunięciem. Aby jednak dostać w banku kredyt konsolidacyjny, trzeba spełnić szereg restrykcyjnych wymogów dotyczących w głównej mierze zdolności kredytowej, ale liczą się także i inne czynniki takie jak bardzo dobra historia w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli mamy trudności ze sprostaniem tym wymogom, wówczas nie pozostaje nam za bardzo nic innego jak pożyczka pozabankowa. Na ogół pożyczki pozabankowe kojarzą się nam z szybkimi pożyczkami pozwalającymi zaspokoić doraźne potrzeby.
    Tymczasem pożyczkę pozabankową przeznaczyć możemy i na inne cele – przykładowo konsolidacyjne. Na początek powinniśmy ustalić jakiego rzędu kwota nas interesuje – to ważne, ponieważ każda z firm pożyczkowych ma pewne ograniczenia co do sumy na jaką pożyczka pozabankowa może zostać przyznana. Różne są także koszty pożyczek pozabankowych, więc pod tym kątem oferty poszczególnych firm należy dokładnie przeanalizować. Nie wolno zapominać o wnikliwym zapoznaniu się ze wszystkimi szczegółami umowy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*