Co jest lepsze – kredyt czy pozabankowa pożyczka?

Co jest lepsze – kredyt w banku czy pożyczka pozabankowa? Ludzie często mają takie dylematy, aczkolwiek jest to zawsze kwestia indywidualna. Osoby dobrze zarabiające, nie mające problemów ze zdolnością kredytową, wsparcia szukają raczej w bankach – jeśli w rachubę nie wchodzi kredyt w tradycyjnej formie, to zawsze pozostaje karta kredytowa bądź debet na koncie.

Ci z kolei, którzy nie mają wysokiej zdolności kredytowej muszą sobie radzić w inny sposób – w tych przypadkach pożyczka pozabankowa często jest jedynym rozwiązaniem. Nie da się w jednoznaczny sposób stwierdzić czy lepszy jest kredyt, czy pożyczka pozabankowa – każdy patrzy na tę kwestię przez swój własny pryzmat. O tego typu produktach na pewno można powiedzieć, że są w porządku, jeżeli spełniają oczekiwania klienta i są adekwatne do jego potrzeb. Pod adresem pożyczek pozabankowych czasami kierowane są krytyczne uwagi – że drogo, że trudno spłacić i tym podobne. Warto jednak zastanowić się nad zasadnością tego rodzaju opinii.

Pisaliśmy już także o tym jak pożyczki pozabankowe pomagają wyjść z długów i jak można z głową z nich korzystać.

Jeżeli ktoś siedzi w długach po uszy i decyduje się na kolejną pożyczkę, musi się liczyć z dużym ryzykiem, że może mieć problemy z wywiązaniem się z umowy. Na usta ciśnie się też pytanie – a czy usługi bankowe są tanie? Ciężko znaleźć osobę, która odpowie twierdząco. Nie bez powodu zresztą banki mają tak wysokie wymagania względem potencjalnych klientów. Pożyczka pozabankowa nie jest wcale złym rozwiązaniem, o ile decyzja o jej zaciągnięciu jest przemyślana, a wybór oferty został oparty na solidnej analizie.

2 thoughts on “Co jest lepsze – kredyt czy pozabankowa pożyczka?

  1. Osobiście preferuję kredyt lub pożyczkę bankową. Powód jest prosty – jest dużo taniej niż w przypadku usług parabanków, które naliczają ogromne prowizje za pożyczanie pieniędzy. Zaletą firm pozabankowych jest to, że nie weryfikują klienta tak jak banki, jednak za tę przyjemność trzeba niestety zapłacić.

  2. Również wolę pożyczki i kredyty bankowe. Po pierwsze mam większe zaufanie do banku, który jest stabilną instytucją z wszelkimi gwarancjami niż do firmy, która nie wiadomo, co sobą reprezentuje. Po drugie – koszty. W banku jest zdecydowanie taniej i wszystko jest bardziej przejrzyste – wiem ile dopłacam i za co dopłacam. W parabankach bywa z tym różnie…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*